Categories Щоденник

Про World Egg Day

 І в яйця буває свято. Сьогодні – саме воно. Міжнародний день яйця. Отож, про іменинника.

1. Яйце – це їжа. Варена або смажена. Може бути й сира. Відповідно, називається яйце круте, яйце в мішечок, яйце на м’яко, яєшня, омлет тощо. Сире яйце претендуватиме на титул гоголь-моголь.

2. Яйце – це предмет глибоких філософських рефлексій. Бо з чого усе почалося – з курки чи яйця – філософи й досі не домовилися. Так само, яйце – це більше про життя чи про смерть? Суцільна діалектика яйця.

3. Яйце – це символ. Сонця, світобудови, Всесвіту. Чого хочете, того й буде символ. Згадайте крашанки, писанки, шкрябанки, дряпанки та інше ритуальне переосмислення яйця. Хоча тут уже запитання, так писанка – це ще яйце, чи вже не яйце?

4. Яйце – це шампунь. А також маска проти зморшок, пігментних плям і загалом трохи не альфа й омега народної косметології. Хоча ті, хто хоча б раз у житті вимивав із кіс яєчний жовток, можуть із цим не погодитися. І матимуть рацію. Тут усе ситуативно.

5. Яйце – це магічний предмет. На нього шепчуть, викочують і ще щось там роблять. Ніхто, окрім посвячених, не в курсі, що саме, але навіть непосвячені в курсі про магічну силу яйця. Про це треба говорити пошепки. А ще краще – взагалі мовчати.

6. Яйце – це чудова основа для фарб. У давнину лише так і малювали. Тобто на основі яєчних жовтків розводили барвники. Хоча зараз таке практикують хіба що виховательки в дитячих садках чи вчителі початкової школи. Бо коли діти малюють пальчиками, то облизують фарбу. Яйце робить живопис безпечнішим. І смачнішим.

7. Яйце – це бізнес. Великий, потужний, неосяжний. Якщо не вірите, погугліть про птахофабрики і все з цим пов’язане. Жахатися не треба. Сприйміть це як даність.

8. Яйце – це майбутні курчата, а потім кури чи півні. Або бовтуни, якщо яйце зіпсоване. Ніхто не скасовував колообіг птахів у природі. До того ж, не варто звужувати яйце до поняття “яйце курче”, бо воно стосується не лише звичних нам гусей, качок, страусів (так, страуси в наших широтах теж є), але й екзотичних для нас пінгвінів.

9. Яйце – активний літературний персонаж світового фольклору. У нас воно – золоте, знесене Курочкою Рябою, завдає страждань дідові з бабою і робить героїню з мишки. У британців – їхній Шалтай-Болтай (або Робін-Бобін), який сидів на стіні, звалився уві сні, чим довів до непозбувної бентеги Їхню Королівську Величність. Ну, і Кащеєва (він же Чахлик Невмирущий) смерть де була? Правильно, на кінці голки. А голка та була в яйці.

10. Яйце – це важкий тупий предмет. Який може спричинити незворотні політичні наслідки. Тут усе зрозуміло.

Тому приводів шанувати яйце у нас не бракує. Зі святом.

About the author

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *