Categories Слова

Що ми знаємо про арабський світ?

Жаббур Дуейги «Надруковано в Бейруті»
Марина Гримич «Ажнабія на червонія машині»
Видавництво «Нора-Друк».

Ці дві книги абсолютно різні, але розповідають про одну захоплюючу країну – Ліван. Це єдина арабська держава, на чолі якої (Президентом), згідно з конституцією має бути християнин (мароніт), прем’єр-міністром – мусульманин-суніт, спікером парламенту – мусульманин-шиїт. Погодьтесь, уже цікаво дізнатися про Ліван більше?

І ці дві книги вам допоможуть. Перша написана відомим ліванським письменником, який розповідає захоплюючу, трішки детективну історію, де є місце коханню та вдало поєднуються минуле і сучасне, культура та дух Бейруту. Відзначу також чудовий переклад з арабської Оксани Прохорович, завдяки якому книга читається на одному подиху.
«Ажнабія на червоній машині» – роман відомої української письменниці, яка живе в Лівані. Він дуже позитивний і так само читається швидко і легко. Гортаючи сторінки «Ажнабії» складається враження, що ти подорожуєш цією країною, авторка на прикладі двох сімей показала культурне, побутове життя, традиції і що найважливіше, зробила це все поєднуючи історії двох українок, які вийшли заміж за суніта та шиїта. Як живеться там нашим жінкам?

Чесно кажучи, я стільки нового дізнався завдяки цим книгам, що однозначно рекомендую! Адже ми багато знаємо про європейське, американське життя, і так мало про арабський світ. Дві книги від видавництва «Нора-Друк» чудово допоможуть вам познайомитися з Ліваном.

About the author

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *