Categories Слова

Книжка, яку прочитала з ліхтариком в руці

Просто, чітко, з певною іронією про речі, над якими ми не завжди замислюємося.

«Від пустки»
Юлія Шекет
Видавництво Анетти Антоненко

Трохи дивний хлопець. Має незвичне мислення. На світ дивиться під нестандартним кутом зору. У його прізвиську є слово «Нормальнмй».

Він архітектор за фахом. Працює дизайнером. Його внутрішній світ змінився після Майдану. Він закохується. Знає, що таке невзаємне кохання. Він шукає сенс.


Тут багато про стосунки. Про прийняття. Про речі, які смішать. Про речі, з яких не смішно. Про людей. Про закономірності. Про звички. Про нинішні кумедні і плачевні реалії.

Про нормальність.
І ситаючи, я все думала – а де та межа, яка проведена у всіх сферах життя, згідно якої ми вписуємося в рамки прийнятої норми мислення, поведінки…


Це не та книжка, яку читаєш заради сюжету. Не та, в якій присутня динаміка і ніби швидкісний потяг мчать події.

Вона написана в повільному темпі.
З відступами, над якими думаєш, або ж звертаєш увагу на дрібниці, на які можливо не завжди звертав.


«Мене до сліз смішать всі ці високомудрі пости (переважно френдес) про те, що «ой, я ніколи не казала йому, який він чудовий, просто так, і ось він помер, люди, кажіть одне одному добрі слова, будьте уважними до тих, кого ви любите, бла-бла-бла». Я кажу. Мало не кожного разу. Немов останнього. Або потім пишу. Що який класний був той вечір. Що ти така одна. Ти є найкльовіша. Що мені найбільше важить те, як ти там»

«Людина – то таке скельце, крізь яке можна дивитися на весь спектр кольорів повітря безпечно для зору»

About the author

Наталія Чайковська закінчила Луцький гуманітарний університет за спеціальністю «журналістика». Має багаторічний досвід роботи у пресслужбі державних органів. Авторка кількох романів і оповідань. Фіналіст і переможець міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» в різних номінаціях. 2020 року стала переможцем у номінації «Terra інклюзія» і отримала спецвідзнаку «Дебют-газети» за гостросоціальну повість. Живе у Луцьку. Веде книжковий блог в Інстаграм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *