Categories Слова

Роман про жіночу самотність і чоловічу нерішучість

Є тексти, які хочеться читати повільно не тому, що важко вловити сюжетну лінію оповідача, а тому, що після прочитання майже кожної сторінки виникає відчуття, що ти пропустив щось важливе: якусь неординарну думку, другий сенс прочитаного. До таких творів я зараховую й роман сирійського письменника Халіля Свейлеха «Тест на каяття». Коли читаєш цю книжку, розумієш наскільки ми мало знаємо про цілу, скажемо так, близькосхідну цивілізацію! У мене було постійне бажання зупиняти читання і шукати інформацію про ту або іншу особу, географічну місцину, історичну подію або навіть просто послухати пісню, мова про яку йшла в романі.

Не буду розповідати про сюжетні лінії, головних героїв і літературні прийоми автора – це вже зробили в численних відгуках і рецензіях, а скажу лише про те, що мене вразило своєю неочікуваністю: книжка наповнена легким еротизмом, який особливо контрастує з поневіряннями та стражданнями, які дісталися героїням роману.

А на типове запитання «Про що книжка?» я відповів би так: «Тест на каяття» — це роман про жіночу самотність і чоловічу нерішучість.

На завершення поставлю одну фразу, яку одна з героїнь роману викладає у своєму фейсбуці: «Я — жінка без моралі, слабка, як павутинка павука, який гніздиться у мене між ребрами».

Гарного читання! 🙂

PS Замовляйте книжку тут https://books.nora-druk.com/product/test-na-kayatta/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *