Categories Слова

«Соловей» Крістін Генна – це з тих книжок, які перечитую

На останніх сторінках книжки я не стрималася, не вчулася, як потекли сльози

«Соловей» Крістін Генна – це з тих книжок, які я читаю, потім перечитую, а коли відкладаю, розумію, що повернуся до неї ще. І не один раз.

Це історія про боротьбу. Про війну. Про біль втрати. Мужність і страх. Про звуки вибухів, окуповані міста, партизанські загори, материнство і порятунок. Про відповідь на питання – хто я?

Я читала і проживала. Кожен епізод. Кожну подію. Кожну сторінку.

Це книжка про двох сестер – Віанну і Ізабель, які з дитинства пізнали втрату. Сестер, які були різні за характером, мали різні мрії, але війна і німці, які окупували Францію, змінили все.

Кожна на своєму фронті веде боротьбу.

Віанна проводжає чоловіка на фронт, а через певний час в її домі оселяється німець. Вона мужньо тримається, але її мужність не така сильна, як у сестри. Важкі дні, нестача їжі, хвороби, арешт евреїв, порятунок подруги-єврейки, поразка… так багато всього, що вона відчуває – зламається. А потім одного дня, коли потрібно зібрати себе до купи і рятувати сестру, Віанна розуміє, що здатна на рішучий крок.

Ізабель інша – молода, харизматична, закохана, смілива. Вона бачить Францію вільною, долучається до порятунку пілотів і зголошується переводити їх через гори Піренеї. На неї полює Вермахт і СС, а вона знає, що шляху назад немає. Вона – Соловей – жадана здобич нацистів.

Написано просто, але на емоційному рівні сприймається важко. Проза авторки має силу – неймовірну силу, яка заколисує і заспокоює. Кожен поворот подій затягує, а фінал б’є по живому.

Вони вижили.
Але не всі.
А ті, хто лишився в живих, бережуть пам’ять про загиблих.

Це болісна історія.
Це книжка, відгук на яку написати важко, особливо в цей час, коли наші почуття загострені.

Але цей роман життєствердний.
Він про сильних людей.
І він несе надію.

Знаю, що через певний час ще раз перечитаю. Адже «Соловей» – це книжка не тільки про ту війну, яка минула, вона про нас з вами. Про нас колишніх, теперішніх і тих, якими ми будемо.

Це мій ТОП.

Раджу, раджу і ще раз раджу.

Видавництво «Наш Формат»

About the author

Наталія Чайковська закінчила Луцький гуманітарний університет за спеціальністю «журналістика». Має багаторічний досвід роботи у пресслужбі державних органів. Авторка кількох романів і оповідань. Фіналіст і переможець міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» в різних номінаціях. 2020 року стала переможцем у номінації «Terra інклюзія» і отримала спецвідзнаку «Дебют-газети» за гостросоціальну повість. Живе у Луцьку. Веде книжковий блог в Інстаграм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *