Categories Слова

Камертон «Нижче» – це спроба розуміння жінки

Кожна сторінка –  то подорож внутрішніми глибинами пізнання. Кожне слово – відголосок пошуку власного я у буденній схемі людського існування. «Нижче» – це не роман, навіть не роман-подорож, не психологічний роман. «Нижче» – це  спроба літературного дотику до прихованого внутрішнього життя.

Для авторки текст постає спробою розуміння жіночої сутності. Лабораторія дослідження, на перший погляд, замкнутої ієрархічної структури і людини як елементу в ній. Зміна портових декорацій, подорожі незвіданими океанськими глибинами, круїзи, люди, емоції створюють калейдоскоп нових відкриттів. Тоді як корабель, на який благополучно втікає героїня, стає метафоричним образом, адже ця «величезна біла гнітюче-блискуча машина» – це власне  її приховане сприйняття себе і «Нижче», де на борту круїзного лайнера залишається вхід для екіпажу, стає можливістю визначення, кому вона дозволить заглянути в підводні течії  її життя.

Ваше знайомство з  нею, унікальною  антигероїнею, відбудеться на борту круїзного лайнера. Вам вперше згадають про below і above. А  згодом Ви зрозумієте, що  перед  вами типова постмодерністка в дії, хаос в собі  цілісно організований в художній текст.

Тут не буде надміру  філософських  відступів,  психологічних  описів чи безглуздих  моральних  повчань,  але з  кожною сторінкою Ви подорожуватимете не лише незвіданими портовими містечками, познайомитесь з новими дивакуватими пасажирами, а  й відкриватимете нові підводні рифи Поліниного життя. І це буде так майстерно зроблено, що  Ви б радше сказали, що побачили фільм під назвою «True story of her life» або  щось на зразок цього.

Історія відчаю і  зневіри, смутку від нерозділеного  кохання, історія про пошуки власної  «унікальної  начинки», історія, яка навіть після прочитання звучатиме шумом океанських хвиль і дещо навіть нехай не правдивим,  але таким необхідним фіналом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *