Categories Слова

Роман про драму в поході

“Сила природи” Джейн Гарпер буквальна: вже на другий день походу туристки губляться в австралійських хащах, тремтять на морозі обригані, пересварились, втратили спорягу без шансів на евакуацію чи бодай “паличку” стільникового зв’язку. Ніби ж добре відпочивають, а похід чомусь хочуть закінчити. Це, без сумніву хибне, бажання і стає причиною трагедії.

Особисті протистояння — класична драма в походах. У випадку Гарпер мова про відвертий аб’юз та відкриті нападки. Глибший шар не особливо розкритий: всі ці паскудні ситуації, коли мудак пробує знецінити тебе через “проксі-друга”, безконтекстні нагадування про давню поразку аби розувірити, роботу в парі заради провокації і змовницьку апеляцію до надтої чутливості жертви опісля. Ну і решту з арсеналу жлобів, які дотягнулись до книжечок про, простигосподи, “управление людьми” і завзято отруюють відпочинок.

Походи взагалі дають купу можливостей спостерігати за прикрою поведінкою тих, хто уподібнюється багатіям доби Просвітництва і заповнює полювання своїми інтрижками. Гарпер експлуатує найочевидніший рівень таких ігор.

Книжку я би порадив саме любителям жанрової літератури. “Сила природи” схожа на сценарій, після прочитання якого тягне догнатися історико-географічними розвідками. Та якщо великі романи лишають унікальний післясмак і дарують ще одну призму сприйняття світу, трилери Гарпер неочікувано провокують інтерес до австралійської природи, особливостям якої варто було приділити ще більше уваги.

Благо, матеріалу в Австралії предостатньо: всі ці кілометрові канали прадавніх рибгоспів для розведення вугрів, підпали лісу як традиційний мисливський прийом і наскельні малюнки винищеної мегафауни.

Всі три романи Гарпер можна придбати в Інтернет-книгарня видавництва Нора-Друк.

About the author

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *