Categories Слова

Посткорона

Тепер можу зізнатися: другу хвилю карантину 2021 я провела оригінально. Присвятила її перекладу книжки про те, що буде, коли карантин скінчиться.
Не саме цей карантин, а карантин в принципі. І чи скінчиться він коли-небудь взагалі. А якщо так, то чого нам усім це коштуватиме.
Перекладати це було моторошно. Ніщо нормально не працювало, ніхто не знав, що далі буде, світ бився в паніці й конвульсіях, а я сиділа й перекладала про те, що багатші стануть багатішими, а бідним, у кращому випадку, буде дуже непереливки.
Це книжка про те, чому великі авіаперевізники виживуть, тоді як лоукости підуть у небуття. Чому торговельній імперії Безоса нічого не зробиться, але власники модних бутіків мають всі шанси стати жебраками. Чому телемедицина – не майбутнє, а сьогодення, а вища освіта – вчорашній день.
До речі, пасажі про освіту – чи не найцікавіші. Бо Гелловей – викладач з багаторічним стажем і досвідом, і чути з його вуст міркування про те, як вища освіта з освіти стала бізнесом, і що саме ця бізнес-складова і зведе освіту в могилу – досить несподівано. Гелловей не пише про факультети тік-току як такого, але має їх на увазі (щонайменше їхню появу він передбачив до того, як поплавський почав їх відкривати).
Також ця книжка сподобається тим, хто хоче зрозуміти, чому Tesla коштує стільки, за скільки вона продається (а не скільки вона коштує насправді). Як у сучасному світі формується ціна і цінність. І скільки кожному з нас доведеться за таке ціноутворення заплатити.
Зрештою книжка про те, кого ковід перетре на порох, а кому дасть шанс. І як опинитися саме серед тих, хто зможе цей шанс зловити.
Єдине “але”: Гелловей пише про американські реалії. Але насправді все написане стосується і нас. Бо людська природа однакова, де б не жили в США, чи в Україні. Хіба що в Америці грошей більше. Але й ставки вищі. І втрати – глобальніші.
Ну, а а щодо життя, то … воно після ковіду буде. У цьому немає сумнівів.

About the author

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *