Categories СлайдерЩоденник

Про дивні слова

Насправді слова дивними не бувають. Такими їх роблять люди. Коли не користуються ними за призначенням, а намагаються натягнути через ноги на голову.
1. Гендернофлюїдне середовище.
Як сказати голова правління, якщо голова правління – жінка, допитується хтось в закритій групі любителів й знавців українського слова.
Ох, не приведи, філологічний боже, сказати голова. Бо має ж бути фемінітивний суфікс. Ось тільки який, який… І те, що це іменник жіночого роду нікому вже не цікаво. Бо ж гендернофлюїдне середовище, як-не-як.
2. Бокс зі шкарпетками.
Видовище не для нервових. Шкарпетки виходять на імпровізований ринг, колготи й панчохи затамували подих у передчутті двобою, роль рефері покладено на гольфи.
І не кажіть, що йшлося про коробку зі шкарпетками. Це занадто банальне пояснення. Усі коробки нині звуться боксами. Бо бокс подарунковий крафтовий продати легше, ніж коробку картонну.
3. Колівінг.
Це пісня пісень. Бо жити в гуртожитку – вчорашній день. А от колівінг – наше всьо. Апологети колівінгу, звісно, можуть довести, що колівінг поряд з гуртожитком і не стояв навіть, але філологічні боги з цього приводу кажуть, що хрін за редьку не солодший.
4. Янг-едалт.
Янг-едалт роман, наприклад. Жанр такий. Читаєш визначення жанру і осягаєш, що ти хоч і едалт, але не настільки янг, щоб зрозуміти, про що це. І думаєш скромно: та, ладно, почитаю собі щось простіше. Значно простіше, просто для дорослих, 18+, ну, щось таке, зрозуміле.
5. Лук.
Не той, що цибуля. А той, що модний.
Лук герцогині і її весільний аутфіт. Залишимо без коментарів. Добре, що герцогиня не читає українською, а то б вмилася дрібними слізьми від свого опису у модних блогах.
6. Сайд-панель.
Це не про будівництво. Це з речення “промодерувала сайд-панель з жіночого підприємництва”. Думаю, філологічні боги на цьому реченні таки пішли пити щось міцніше за квас. Або просто палити словники, бо в них більше немає потреби.
7. Едвайзер.
Нічого поганого в едвайзері немає, окрім того, що він трохи на слух нагадує бульдозер. Але то таке. Мати радників нині не в тренді, лише суворі едвайзери. Наступають, як бульдозери. І не намагайтеся сперечатися, якщо не хочете бути затавровані як олдскульні філологи.
8. Апсайклінг.
Звучить загадково й еко-френдлі. Чого не скажеш про виготовлення нових речей з перероблених матеріалів. Ніколи не кажіть вторинна сировина, переробка, макулатура, металобрухт, ганчір’я. Бо не стати вам тоді трендсеттерами апсайклінгу.
9. Ох, і скіли.
Так, треба розвивати скіли. Бо скіли – це скіли. Не вміння, не навички, а скіли. Наприклад, скіли наративізму. Складно пояснити, що це таке, зате красиво.
Тож говоріть красиво, і словниками вам воздасться.
P.S. І не забувайте, що в кожного тексту є автор. Навіть, якщо цей текст потім гуляє інтернетом. Щиро Аліна Акуленко 🙂

Image by Gerd Altmann from Pixabay

About the author

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *